Nu dubbla avgångar mellan Kumla/Örebro/Stockholm alla dagar*

Avresa från Örebro kl 08.00 & 11.00

Avresa från Sthlm Cityterminalen kl 15.30 & 19.00

Se fler påstigningsplatser i tidtabellen nedan.

Dagens Nerikes Allehanda ombord varje dag!

Boka Här!

 Resevillkor Stockholm Dagtur                                                                                                                                    * Vissa undantag kan förekomma

Presentation av Cityterminalen Stockholm


TidtabellBOKA HÄR!

 

Resväg: Kumla - Örebro-Stockholm

Dagligen

 

07.25 Kumla, Resecentrum hpl G

07.40 Adolfsberg, hpl Korskyrkan

07.50 Västhaga, Circle K / Scandic Hotell

08.00 Örebro, Resecentrum hpl A

08.25 Götlunda, Fårtallen vid värdshuset

08.40 Arboga, Circle K Bensingatan

10.30 Ankomst Stockholm, Cityterminalen

         Resväg: Stockholm - Örebro - Kumla

Dagligen kl 15.30

 

         15.30 Avgång Stockholm, Cityterminalen

         17.15 Arboga, Circle K Bensingatan

         17.25 Götlunda, Fårtallen hpl A

         17.50 Örebro, Resecentrum hpl A

         18.00 Västhaga, Circle K / Scandic Hotell

         18.10 Adolfsberg, hpl Korskyrkan

         18.25 Kumla, Resecentrum hpl G

 

 

Resväg: Kumla - Örebro-Stockholm

Dagligen

 

10.25 Kumla, Resecentrum hpl G

10.40 Adolfsberg, hpl Korskyrkan

10.50 Västhaga, Circle K / Scandic Hotell

11.00 Örebro, Resecentrum hpl A

11.25 Götlunda, Fårtallen vid värdshuset

11.40 Arboga, Circle K Bensingatan

13.30 Ankomst Stockholm, Cityterminalen

         Resväg: Stockholm - Örebro - Kumla

Dagligen kl 19.00

 

         19.00 Avgång Stockholm, Cityterminalen

         20.45 Arboga, Circle K Bensingatan

         20.55 Götlunda, Fårtallen hpl A

         21.20 Örebro, Resecentrum hpl A

         21.30 Västhaga, Circle K / Scandic Hotell

         21.40 Adolfsberg, hpl Korskyrkan

         21.55 Kumla, Resecentrum hpl G

Vi garanterar inte att resenärer i sällskap från olika påstigningsplatser kommer att få resa med samma buss.


Prislista 

Samma pris för alla oavsett ålder, barn - vuxen som pensionär, alla dagar.

 

Bokning & betalning direkt via internet

(Måste betalas direkt, kan ej betalas in senare.)

Onlinebetalningsrabatten dras i sista betalsteget!


Tur & retur samma dag 160:-
Enkel resa 100:-
Tur & retur olika dagar 100:- x2

 

Info gällande Kontokortbetalningar >>

Bokning via internet &

kontant betalning på bussen

 

Tur & retur samma dag 180:-
Enkel resa 120:-
Tur & retur olika dagar 120:- x2

 

Bokning via telefon 019-315050
& kontant betalning på bussen (Ord. pris)

 

Tur & retur samma dag 180:-
Enkel resa 120:-
Tur & retur olika dagar 120:- x2

 

Vid ej förbokad plats är priset 120:-/resa och betalas kontant på bussen. För att vara garanterad en plats är förbokning obligatorisk.

Ring 019-315050 för bokning eller vid frågor.     

© Lindbergs Buss AB